Międzygminny Związek Turystyczny Wielkopolska Gościnna ogłosił konkurs dla mieszkańców wsi położonych na obszarze działania Związku. Nagrodą jest organizacja dużej imprezy turystyczno-rekreacyjnej sfinansowanej przez Związek oraz wsparcie finansowe realizacji zgłoszonego w konkursie pomysłu.

W konkursie chodzi o przygotowanie prezentacji najciekawszych lub najbardziej oryginalnych atrakcji danej miejscowości. Konkursowi przyświeca stare przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgłaszane prezentacje mają ukazać piękno i niezwykłe walory naszych małych ojczyzn. Podpowiadamy, że atrakcją może być właściwie wszystko. Na przykład zakątek, z którym wiąże się jakaś tajemnicza legenda albo, który po prostu jest urokliwy. To może być postać, która tu się w danej miejscowości urodziła i wychowała, a dokonała w życiu ciekawych, wartościowych rzeczy lub piękny obraz w kościele, rzeźba na rozstaju dróg, krajobraz, czy jakaś ciekawa historia. Wystarczy się rozejrzeć i postarać się o tym opowiedzieć innym.

Zachęcamy do udziału. Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie pod tym linkiem: https://wielkopolskagoscinna.pl/konkurs-goscinna-wies/Galeria zdjęć: